Pn-Pt 09:00 - 19:00     Rezerwacje: 606 73 82 82

Osowska 84, 04-351 Warszawa    RODO

Skontaktuj się z nami
Loading...

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług

Ceny wszystkich usług wykonywanych przez Okoland sprawdzisz w naszym Cenniku.

Diagnostyka

Wybór optymalnej, indywidualnej terapii wymaga sprawdzonego sprzętu diagnostycznego. Centrum Okulistyki OKOLAND proponuje uznane na rynku rozwiązania renomowanych niemieckich i japońskich producentów takich jak: TOPCON (OCT, angiografia, autorefraktometria) i CARL ZEISS (irydotomia, kapsulotomia, fotokoagulacja siatkówki).

Oferujemy pełną diagnostyka niezbędną w kwalifikacjach do zastrzyków Lucentisu oraz Eylea. Monitorujemy pacjentów ze zwyrodnieniem plamki żółtej – AMD, cukrzycowym obrzękiem plamki żółtej – DME, obrzękiem plamki żółtej w przebiegu zakrzepu naczyń żylnych siatkówki – BRVO i CRVO. Do tego celu wykorzystujemy między innymi aparat optycznej koherentnej tomografii  OCT 2000 FA+ firmy Topcon.

W ramach badań diagnostycznych realizujemy:

  • Badanie ostrości wzroku, pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego
  • Badanie dna ocznego z dokumentacją fotograficzną
  • OCT podstawowe i topografię plamki żółtej
  • OCT nerwu wzrokowego z oceną grubości włókien nerwowych i topografią nerwu wzrokowego
  • OCT kąta przesączania
  • OCT rogówki
  • Angiografia fluoresceinowa i indocjaninowa

OCT: Skaningowa optyczna tomografia siatkówki jest nieinwazyjną metodą diagnostyczną pozwalającą na uzyskanie wysokiej rozdzielczości obrazów struktury centralnej siatkówki (plamki żółtej). Urządzenie OCT jest systemem zaprojektowanym również w celu obrazowania struktury ciała szklistego przylegającego do siatkówki a także naczyniówki zaopatrującej w krew zewnętrzne warstwy siatkówki. Wyniki badań uzyskane tą techniką pozwalają na wiarygodną, dokładną i obiektywną ocenę jakościową jak i ilościową struktury anatomicznej plamki żółtej badanych oczu. Możliwe jest również uzyskanie obrazu dna ocznego.

Angiografia fluoresceinowa jest kontrastowym badaniem naczyń krwionośnych dna oka. Polega na wykonaniu funduskamerą serii czarno-białych zdjęć dna oka po dożylnym podaniu barwnika. W celu uzyskania angiogramów dobrej jakości przed badaniem rozszerzamy źrenice za pomocą 1% Tropicamidu. 5 ml 10% roztworu wodnego fluoresceiny podajemy do żyły obwodowej kończyny górnej. Fluoresceina jest krystalicznym węglowodorem dyfundującym przez większość płynów ustrojowych, który w ciągu 24-36 h eliminowany jest z organizmu przez wątrobę i nerki. Aby uwidocznić obecność fluoresceiny w oku konieczne jest jej wzbudzenie oraz obecność filtrów odcinających.

Angiografia indocyjaninowa wykorzystywana jest rzadziej niż angiografia fluoresceinowa, głównie w przypadkach trudnych diagnostycznie zwyrodnień siatkówki, zapaleń czy guzów.  Podobnie jak w przypadku angiografii fluoresceinowej jest kontrastowym badaniem naczyń krwionośnych siatkówki, lecz obrazuje również łoże naczyniówki. Polega na wykonaniu (funduskamerą) serii czarno-białych zdjęć dna oka po dożylnym podaniu kontrastu (roztwór zieleni indocyjaniny). Czas trwania badania jest zdecydowanie dłuższy niż w przypadku angiografii fluoresceinowej, Ponieważ kontrast z zielenią indocyjaninową zawiera śladowe ilości jodku sodu, osoby z wywiadem uczuleniowym na jod, nie mogą poddać się tej procedurze.

Najnowsze artykuły.

Centrum Okulistyki
Okoland

Osowska 84
04-351 Warszawa
Pon-Pt: 10:00 – 19:00

Rezerwacja wizyt:

e-mail: okoland@okoland.pl
telefonicznie: 606 73 82 82
lub poprzez formularz kontaktowy na stronie

Dojazd
komunikacją miejską

Dojazd tramwajem:
przystanek Rondo Wiatraczna: 8, 25 (w kierunku wschodnim)
przystanek Wspólna Droga: 3, 9, 24 (w kierunku centrum)

Dojazd autobusem:
przystanek Rondo Wiatraczna: 123, 125, 141, 143, 411, 173, 188, 315, 521, 523

Jak do nas
trafić?

Centrum Okulistyki OKOLAND znajduje się na Pradze Południe przy ulicy Osowskiej 84, w bliskiej odległości Ronda Wiatraczna oraz w pobliżu Wojskowego Instytutu Medycznego. Dojazd do Centrum OKOLAND jest bardzo wygodny praktycznie z każdego punktu w Warszawie. Przed kliniką znajdują się miejsca parkingowe, w tym miejsca dla osób niepełnosprawnych.