Pn-Pt 09:00 - 19:00     Rezerwacje: 606 73 82 82

M. Rodziewiczówny 1, 04-187 Warszawa    RODO

Skontaktuj się z nami
Loading...

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług

Ceny wszystkich usług wykonywanych przez Okoland sprawdzisz w naszym Cenniku.

Zabiegi

Zabiegi laserowe

Fotokoagulacja siatkówki jest zabiegiem stosowanym w leczeniu zmian cukrzycowych w oku (retinopatia cukrzycowa proliferacyjna, cukrzycowy obrzęku plamki) oraz w terapii obrzęku plamki w przebiegu zakrzepu naczyń żylnych siatkówki. Do zabiegu fotokoagulacji w naszym gabinecie wykorzystujemy najnowszy laser EasyRet firmy Quantel. Dzięki modułowi MOSAR mamy możliwość obserwacji pola zabiegowego na ekranie video.

Baraż laserowy siatkówki obwodowej wykonuje się w leczeniu zmian zwyrodnieniowych siatkówki, przedarć siatkówki i rozwarstwienia siatkówki obwodowej.

Kapsulotomia tylna w zaćmie wtórnej to zabieg wykonywany w przypadku zmętnienia tylnej torebki soczewki, do której dochodzi w odległym okresie po operacji zaćmy. Zabieg wykonujemy przy użyciu lasera YAG III firmy Zeiss.

Irydotomia obwodowa w jaskrze zamykającego się kąta to zabieg polegający na wytworzeniu połączenia pomiędzy tylną i przednią komora oka w tęczówce obwodowej. Zabieg wykonuje się w profilaktyce zamknięcia kąta przesączania i wystąpienia ostrego napadu jaskry. Zabieg wykonujemy przy użyciu lasera YAG III firmy Zeiss.

Laserowa terapia mikropulsowa pozwala uzyskać takie efekty biologiczne jak:

 • wchłanianie płynu podsiatkówkowego w CSCR
 • resorpcja obrzęków siatkówki w przebiegu retinopatii cukrzycowej
 • resorpcja obrzęków w przebiegu niedrożności naczyń żylnych siatkówki
 • poprawa funkcji plamki w przebiegu innych makulopatii tj. retinitis pigmentosa
 • zapobieganie rozwojowi CNV w przebiegu AMD

Oferujemy nową jakość laseroterapii mikropulsowej, z pominięciem termicznej reakcji koagulacji tkanki . Podprogowa ingerencja lasera w tkankę siatkówki wywołuje reakcję, która jest niezbędna dla aktywowania kaskady zdarzeń molekularnych w celu poprawy jej metabolizmu. W przeciwieństwie do lasera 2RT, terapia mikropulsowa nie uszkadza RPE, a jedynie na zasadzie efektu bramkowania prowadzi do syntezy mediatorów wygaszających przewlekły stan zapalny.

Iniekcje doszklistkowe

W terapii:

 • retinopatii cukrzycowej (DR),
 • cukrzycowego obrzęku plamki (DME)
 • wysiękowej postaci zwyrodnienia plamki żółtej (AMD)
 • obrzęku plamki związanego z zakrzepem naczyń żylnych (CRVO, BRVO)

Lek, który ma na celu zahamowania nadmiaru VEGF (czynnik wzrostu śródbłonka naczyń), podajemy w postaci zastrzyku do ciała szklistego oka. W Centrum Okulistyki Okoland stosujemy najnowsze, dostępne na świecie preparaty między innymi: Beovu i Vabysmo.

Vabysmo – to najnowszy lek w terapii cukrzycowego obrzęku plamki DME i wysiękowej postaci AMD, który wyróżnia się finezją nowatorskiego działania. Jest to pierwszy lek, który łagodnie hamuje szlak VEGF-A a jednocześnie poprawia stabilność naczyń siatkówki i naczyniówki dzięki przywróceniu aktywności receptora Tie-2 i rekrutacji perycytów.  Terapia Vabysmo stanowi zatem pierwszy krok w kierunku przyczynowego leczenia przecieku naczyń uszkodzonych w przebiegu cukrzycy. Być może także przyspieszy dojrzewanie a nie tylko zanik patologicznych naczyń neowaskularnych w wysiękowej postaci AMD.

Leczenie skojarzone

W ramach autorskich metod postępowania łączymy laseroterapię siatkówki z doszklistkowym podaniem iniekcji anty-VEGF lub w opcji z witrektomią tylną. Zastosowanie terapii anty-VEGF poprawia wyniki leczenia cukrzycowego obrzęku plamki. Częstość iniekcji  podobnie jak laseroterapii jest indywidualnie dostosowana do potrzeb pacjenta.

Wykonujemy również iniekcje okołogalkowe i dokomorowe.

Inne zabiegi:

 • Usuwanie ciał obcych
 • Płukanie dróg łzowych

Najnowsze artykuły.

Centrum Okulistyki
Okoland

Okulista Warszawa

ul. Osowska 84, 04-351 Warszawa
ul. Marii Rodziewiczówny 1, 04-187 Warszawa
pon-pt: 09:00 – 19:00

Rezerwacja wizyt:

e-mail: okoland@okoland.pl
telefonicznie: 606 73 82 82
lub poprzez formularz kontaktowy na stronie

Dojazd
komunikacją miejską

Osowska. Dojazd tramwajem:
przystanek Rondo Wiatraczna: 8, 25 (w kierunku wschodnim)
przystanek Wspólna Droga: 3, 9, 24 (w kierunku centrum)

Rodziewiczówny. Dojazd autobusem:
przystanek Zajezdnia Ostrobramska / CH Promenada: 225, 502, 514, 520, 525
przystanek Witolin: 141 (P+R Aleja Krakowska), 158 (CH Reduta), 168 (Spartańska), 182 (Dw. Zachodni)

Jak do nas
trafić?

Centrum Okulistyki OKOLAND posiada dwa ośrodki. Jeden na Pradze Południe przy ulicy Osowskiej 84, w bliskiej odległości Ronda Wiatraczna i Wojskowego Instytutu Medycznego. Drugi zlokalizowany na Gocławiu przy ulicy Marii Rodziewiczówny 1. W pobliżu ul. Ostrobramskiej i Promenady. Dojazd do OKOLAND jest wygodny, praktycznie z każdego punktu w Warszawie. Przed kliniką znajdują się miejsca parkingowe, w tym miejsca dla osób niepełnosprawnych.